Celulitida, strašák žen doby nejen po Vánocích. 

Celulitida, neboli pomerančová kůže jsou nechtěné ďolíčky na kůži, které zná dnes už snad každá žena. V horším případě se projevuje ve formě otoků, vředů nebo křečových žil.

Jedná se o nafouklé tukové buňky, ve kterých se ukládají odpadní látky z naší látkové přeměny.

Celulitidu značí ztvrdnutí a ztloustnutí kůže a podkožního vaziva v problémových zónách stehen, hýždí, boků, břicha a paží. Ženy mají k ukládání tuku a celulitidě větší náklonnost na rozdíl od mužů. Problém spočívá v rozdílu kolagenní mřížky, v jejím tvaru a struktuře.

Dá se rozdělit do čtyř stupňů:

1.celulitida, která je vidět, ale nevytváří hrbolky (edematická)

2.celulitida, která vytváří v kůži hrbolky, při doteku jsou místa teplá, měkká

3.postižená místa se mohou přestat prokrvovat, tudíž se na těchto místech nemůže spalovat tuk

4.celulitida tuhne, není třeba se dotýkat, je vidět (fibrotická)

Čím je celulitida způsobena?

Celulitida vzniká, když se buňky v podkožní tukové tkáni zvětšují a “nafukují”. Tyto tukové buňky jsou velké jako hlavička špendlíku, ale mohou zvětšit objem na dvěstěnásobek. Tato změna se projeví negativně na okolní tkáni. Ta se hůře prokrvuje, nedostatečně se z ní vyplavují odpadní látky a voda, nemůže jí správně protékat lymfa, která má za úkol odvádět zbytky metabolických bílkovin.

Kromě nadměrného příjmu především nevyvážené potravy, způsobuje celulitidu také:

1.pomalá látková výměna, při níž se ve vazivové tkáni ukládají ve zvýšeném množství kyseliny, jedy, škodliviny a další produkty látkové výměny, a to především v oblasti boků a stehen.

2.kouření, přesněji řečeno nikotin, navíc zužuje cévy a zhoršuje prokrvení, působí také negativně na vazivovou tkáň

3.alkohol naproti tomu ztěžuje buněčné dýchání. Plíce sice přijímají kyslík normálně, podstatně hůř se však dostává do buněk.

4.přebytek vody v těle, který může být způsoben…

– žádným pohybem nebo naopak i nadměrnou zátěží

– nadměrným zadržováním vody, které je důsledkem velkého obsahu sacharidů v potravě

– užíváním hormonální antikoncepce, která způsobuje narušení

hormonální hladiny (velké množství ženského hormonu estrogenu, které způsobuje řídnutí vazivové tkáně a podporuje tvorbu tukových a vodních polštářků)

-špatným životním stylem, kdy dochází k překyselení organismu, vzniká špatné pH. Z toho důvodu je výskyt celulitidy patrný i u štíhlých žen, které jinak nemají problém s tukovými zásobami

– blokací lymfy, ke které dochází při překřižování nohou nebo při častém nošení podpatků, kdy nedochází k přirozenému došlapování na paty.

Přidejte do svého života vyváženou stravu, pohyb, dostatek radosti a Cannor tělové sérum s CBD <3 Celulitida pak nebude mít šanci ;-)

Nákupní košík
Přejít nahoru