Bylinný čaj SEN-složení

zpět do produktu

Bylinný čaj SEN-složení

Chmel

Patří do čeledi cannabis, takže uklidňuje a zpříjemňuje život. Navozuje relaxaci a spánek.

Heřmánek

Podporuje imunitní systém, metabolismus lipidů, kognitivní a duševní zdraví, pozitivní náladu, relaxaci a spánek.

Mučenka

Bylina působí relaxačně, ovlivňuje kvalitu spánku. Je schopna uvolňovat stres. Své nezastupitelné místo hraje v léčbě nervového napětí a nespavosti. Klinická studie potvrdila výborný efekt pravidelného užívání čaje z mučenky na subjektivní zkvalitnění spánku. Extrakt z mučenky navíc přispívá k rychlejšímu usnutí a zlepšuje fyzickou odolnost vůči vnitřnímu stresu.

Kozlík

Má tlumivé účinky a nachází se ve většině čajových směsí ke řešení problémů se spaním a depresemi. V lidové medicíně se kozlík podává pravidelně a bez nežádoucích účinků při úzkostech, depresích, neklidu, stresu, epilepsii, proti bolestem při menstruaci, při bolestech hlavy, únavovém syndromu, bolestech břicha a u dětí s ADHD. Obsažená kyselina valerová, izovalerová a pravděpodobně seskviterpeny z kořene kozlíku lékařského se dokáží navázat a specificky působit na GABA receptory, z čehož lze odvodit sedativní, protikřečový a analgetický účinek.

Honeybush

V lidové medicíně se dále doporučuje s pozitivním efektem na aktivitu centrální nervové soustavy, osvědčuje se při menstruačním a premenstruačním syndromu (zmírňuje také menstruační křeče), při klimakteriu nebo k úpravě menstruačního cyklu. Léčitelé doporučují honeybush ke zmírnění symptomů kožních nemocí a ekzémů. V poslední době se ukazují zprávy o testování obsahových látek honeybushe a jeho možného využití při kožních potížích souvisejících buďto s nadměrným vystavením slunci, zánětlivými chorobami nebo stárnutím pokožky. Zdá se, že se dostavuje zmírňující (úlevový) efekt u
akutních potíží a u chronických potíží se zvyšuje odolnost kůže zvláště proti UV záření a tvorbě vrásek.

Levandule

Levandule úzkolistá snižuje krevní tlak, navozuje duševní pohodu a pomáhá k lepšímu usínání. 

Meduňka

Slavný lékař a přírodovědec Paracelsus nazýval meduňku elixírem života. Připisoval jí uklidňující, protistresové a antidepresivní účinky. Ve své době pozoroval příznivý efekt byliny při nespavosti a rozhozené psychice. Dětským pacientům a seniorům podával v bylinných směsích při nervozitě a potížích s usínáním.

Shopping Basket
Scroll to Top