Ne nadarmo se arganovému oleji přezdívá “marocké zlato” a stromu Argánie trnité “strom života…”
Svou čistotou a velkým množstvím vitamínů A a E, antioxidačních tokoferolů a omega mastných kyselin chrání pokožku před vysycháním, hydratuje ji, dokonce zpomaluje její stárnutí, protože v ní aktivuje tvorbu kolagenu a elastinu – látek tělu vlastních, zodpovědných za elasticitu pleti. Ideální v péči o aknózní pokožku, pro posílení vlasů nebo nehtů, na strie, jizvy a popáleniny.
Používat jej můžete jak na obličej, krk, dekolt, lůžka nehtů, tak na vlasy a po koupeli i na pokožku celého těla…
V létě oceníte regeneraci, zklidnění a hydrataci kůže po vystavování se slunečnímu záření, v zimě naopak vzpruhu při namáhání pokožky vlivem nízkých teplot.
Nejen nastávající maminky využívají mnoha benefitů arganového oleje při ošetřování bříška, zadečku nebo poprsí.
Cannor Argan Oil BIO pro vás vozíme přímo z malé lisovny v Maroku, kterou jsme nakonec vybrali během naší cesty po této zemi. Jedná se o vyloženě ženskou korporaci, kde perfektně znají tajemství arganových stromů a ovládají celý průběh zpracovávání dle tradičních postupů. Díky této práci si tamní ženy mají možnost zlepšovat svou sociální a ekonomickou situaci, neustále se vzdělávat a rozvíjet. Arganový olej je 100 % přírodní za studena lisovaný, s certifikáty té nejvyšší kvality, navíc se firma pyšní i označením a schválením “fair trade.”
Marocké ženy si pochvalují blahodárné účinky na pokožku těla, kdy olej jemně vmasírovávají bezprostředně po koupeli. U vlasů začínají s aplikací od konců až k vlasové pokožce a celý proces působení pod teplým ručníkem zakončují následným omytím své husté kštice. Použití na obličej jistě nemusím už ani zmiňovat.
Více o naší cestě se dočtete zde: https://cannor.cz/cesta-za-marockym-zlatem/
Nákupní košík
Přejít nahoru